משחקי רשת

למה אנחנו מעדיפים משחקי רשת על פני משחקי מחשב מלאים? למה בעצם אנו מעדיפים את התנועה הפשוטה של העכבר על פני משחק חשיבה רב שלבים ומורכב? הרי נצפה ממשחקים מלאים שיפתחו אצלנו במידה מסוימת את החושים, סבלנות, זריזות, חשיבה וכו'. התשובה בעצם היא דור הטכנולוגיה שלנו. מי אינו מכיר את המושג משחקי רשת בימנו? מי לא שיחק באבלס כדי להעביר את הזמן? כולנו מכורים למשחק פלאש פשוט זה או אחר.


אנו נהנים ונמשכים אל המשחקים הללו, מכיוון שהם לא דורשים מאמץ רב מידי. חוקים פשוטים למדי, הפעלה קלה ומקשים קבועים ורגילים. ניתנת לנו היכולת לברוח מסדר היום ולהירגע מעט מול המחשב. הם פועלים בצורה מהירה יותר מאשר משחקי אונליין אשר נקנים או דורשים הורדה ארוכה ומייגעת,וגם ישנו מגוון גדול יותר של משחקים בכל תחום וקטגוריה אשר נותנים לנו את האפשרות רק לשבת בנוח, להישען לאחור ולשחק, ולעתים גם להרוויח כסף.
 

אם אי פעם חשבתם שזהו עידן שחולף, היום כבר כולם יודעים כי משחקי הרשת הולכים להישאר כאן, והרבה זמן. זהו עולם ניפרד בפני עצמו, אשר הפך לתעשייה מצליחה במיוחד. גם עם התפתחות הדפדפן והמחשבים בפרט, אנו שמים לב למשחקי פלאש עם גראפיקה יותר טובה, סאונד יותר משובח ואפשרות לשני שחקנים. יוצרי משחקי הפלאש הפשוטים, אוהבים לאתגר יותר ויותר את השחקן. אפילו שזה משחק פשוט, האינטואיציות של השחקן מתעוררות, רגשותיו משתנים ואדרנלין רץ בעורקיו. תחושת הניצחון הרגעית, אפילו שהיא קצרה, נותנת לשחקן פוש לרצות לשחק עוד ועוד והיוצרים יאתגרו אותו עם שלבים מסובכים יותר ויותר.לא פעם אחת ולא פעמיים הופתענו שלא הצלחנו לעבור בשלב כלשהו ולבצע פעולות מסיימות, אך בוא בעת אנו מתרשמים מהרמה של השלב והמשחק. זהו בעצם גלגל שמתגלגל כך עד אין סוף. 

משחקי רשת, הרי כל אחד והסגנון שלו. ילד ביסודי, מבוגר בעבודה או נער בחופשה, יכול למצוא לעצמו את הז'אנר האהוב עליו, האתר הכי נוח ואף המשחק שהוא יתמכר אליו. האפשרויות הן בלתי מוגבלות! האתרים גם בנויים כך, שימשכו את תשומת הלב של קהל היעד הספציפי שלו. לילדים האתרים והמשחקים יהיו פשוטים יחסית וצבעוניים ועם שירים וסאונד קופצני ושמח, למבוגרים יהיה תוכן מסובך יותר, עמוק, מצריך לעיתים חשיבה או תמרון, משהו שיסיח את דעתו מסדר היום והעבודה, ולנוער המשחקים יהיו פשוטים מאלה של המבוגרים, אך עדיין יצריכו חשיבה והקשבה ותמרון בין שתי הידיים.

לסיכום ניתן לומר, כי משחקי הרשת, משחקי הפלאש הפשוטים, הם אלו אשר מושכים את עיננו יותר ממשחקים כבדים אשר דורשים הורדה והתקנה ארוכה ומייגעת, והשחקן מקבל את אותן האמוציות והריגושים גם מלחיצות פשוטות והנעה של העכבר.